(03131) 37-337,          г.Мукачево, ул.Кооперативная, 46  
ТехноКапраты
 
Корзина
У нас для комфорту є все!
каталог товаров


наши партнёры 
Сонячні колектори, та всі переваги альтернативного опалення


Сонячні батареї для опалення будинку

Сучасні технології значно розширили можливі способи створення автономних опалювальних систем для приватних і заміських будинків. Якщо ще століття тому практично всі житла опалювалися дров’яними печами, то за минулий час у великих містах були побудовані системи магістрального теплопостачання, а способи прогрівання приміщень у приватних будинку істотно збільшилися. Сучасний приватний будинок можна опалювати за допомогою автономних систем, що працюють на газі, за допомогою ефективного обладнання, що працює на різних видах твердого та рідкого палива. Останнім часом все більшу популярність здобувають опалювальні й енергетичні системи, що працюють на поновлюваних джерелах енергії. Одним з таких передових, екологічно чистих рішення є сонячні батареї для опалення будинку.

02d1dab7357f78afbba06b0b4e684df1 Сонячні батареї для опалення будинку

Сонячні батареї для опалення будинку

Що таке сонячні батареї?

Сонячні батареї – це високотехнологічний прилад, що перетворює невичерпну енергію сонця в електричну енергію. Такі пристрої широко використовуються вже кілька десятків років і успішно працюють у багатьох побутових приладах, наприклад в годинах або в микрокалькуляторах. Сучасне виробництво дозволило зробити виготовлення сонячних батарей досить дешевим, що дозволило не тільки живити від них мініатюрні пристрої, але і створювати на основі сонячної енергії автономні системи порівняно великих розмірів для опалення заміських будинків і забезпечення в них сталого енергопостачання.

Переваги сонячних батарей

Незважаючи на досить високу стартову вартість обладнання приватного будинку повноцінним пакетом сонячних батарей – загальна експлуатаційна вартість такого обладнання є порівняно низькою, так як у підсумку ціна кіловат-години буде складатися тільки з стартових витрат на покупку і ціни необхідних регламентних робіт. Розділена на досить довгий термін служби такого обладнання – підсумкова ціна кіловат години буде стрімко падати.

Влаштування автономних систем на сонячних батареях

Але що робити, коли на небі ні сонця, або воно закрите хмарами?

58f9911356854ee0021b0f0af3646090 Сонячні батареї для опалення будинку

схема сонячного опалення

Насамперед варто передбачити резервні джерела енергоживлення. Це може бути як звичайна електрична мережа, так і автономний генератор, здатний самостійно виробляти електричну енергію. Крім того, розумним рішенням буде обладнання приватного будинку батареями резервного живлення, в яких буде накопичуватися енергія під час малого споживання. Така система акумулює електрика вдень або в світлий час доби і повертає його в мережу вашого будинку вночі або в похмуру погоду.

Розрахунок енергоефективності сонячних батарей

При розрахунку необхідної площі сонячних батарей необхідно враховувати, що один квадратний метр такого обладнання дасть в вашу мережу близько 120 ватт. А тепер пройдіться по своєму будинку і прикиньте, яку потужність мають наявні у вас побутові електричні прилади та обладнання. Розумно буде також прикинути, яку економію електрики може дати заміна деяких пристроїв на енергоефективні. Після цього ви можете приступати до розрахунків необхідної кількості та площі сонячних батарей, намагаючись враховувати час сонячної активності у вашій місцевості.

Опалення приватного будинку від сонячної енергії

Крім видобування електроенергії з сонячної енергії – наше світило цілком може і обігріти ваш будинок. Звичайно, можна скористатися найпростішим способом і підключити електричну систему опалення до сонячних батарей. Але швидше за все це буде досить неефективно, особливо враховуючи не дуже велика кількість сонячних днів у році на наших широтах.

Краще всього буде комбінувати систему видобутку електрики з допомогою сонячних батарей і систему автономного опалення, засновану на нагрівання сонячним теплом рідини, яка надходить потім у радіатори опалення вашого будинку.


Принцип роботи опалення на сонячній енергії

Ключовою ланкою такої автономної системи сонячного опалення будуть нагрівальні колектори. Це спеціалізовані пристрої, які з мінімальними втратами передають сонячну променисту енергію на теплоносій, в якості якого може виступати вода або спеціальний антифриз.

8e4689ce5ca5cf96b6c314c55af624f0 Сонячні батареї для опалення будинку

сонячний нагрівач

Важливою перевагою такого високотехнологічного підходу є те, що така система буде ефективно працювати навіть у найсуворіших кліматичних умовах, її коефіцієнт корисної дії не знижується навіть при низьких негативних температурах на вулиці.

Такі системи, звані сонячними колекторами відмінно зарекомендували себе, наприклад, в північних районах Китаю – у місцевості з досить суворим кліматом. При цьому в тих регіонах вони встановлюються навіть на багатоквартирних будинках.

Після нагріву в колекторі теплоносій зазвичай потрапляє в акумулюючих бак, оснащений відмінною теплоізоляцією. Температура рідини в такому баку зберігається досить тривалий час. У разі, якщо в якості теплоносія використовується звичайна водопровідна вода, то, крім опалення – таку рідину можна використовувати для побутових цілей, наприклад, для вмивання.


Різновиди сонячних опалювальних колекторів

В даний час використовуються наступні різновиди сонячних опалювальних колекторів: плоскі і вакуумні.

Відрізняються вони один від одного пристроєм передачі променистої енергії Сонця.

 

efd172dbd7499f1555f1c25c2c2ac73b Сонячні батареї для опалення будинку

саморобний колектор

У плоскому сонячному опалювальному колекторі пристроєм для збору такої енергії служить ящик, заповнений спеціальним адсорбуючих матеріалів. В товщі матеріалу прокладені трубопроводи системи теплопостачання. Рідина, що циркулює по ним, нагрівається від впливу сонячних променів і потім скидається в бак теплоаккумулятора.

У вакуумному опалювальному колекторі замість плоского скриньки використовується система прозорих трубок, з яких відкачано повітря. Всередині трубок є трубопроводи системи теплопостачання різної конфігурації. Цікавий фізичний ефект такого пристрою полягає в тому, що сонячні промені безперешкодно проходять через зовнішній шар скла і вакуум і нагрівають рідина в трубопроводах. А от назад тепло від рідини в трубопроводах вже не витікає, так як вакуум є відмінним теплоізолятором. У загальному. Така конструкція в мініатюрі нагадує нашу планету: адже у нас також є теплоізолятор у вигляді міжзоряного вакууму, який, тим не менше не заважає сонячним променям нагрівати землю.

Переваги сонячних систем і особливості їх проектування та монтажу

Для того, щоб система на відновлюваних джерелах енергії стала дійсно ефективною для вашого приватного будинку – необхідно провести ретельний розрахунок. Насамперед визначається необхідний рівень енергоспоживання в будинку, розраховується сумарна потужність усіх побутових приладів і їх максимальне навантаження. Потім розраховується максимально можлива ефективність передбачуваних до використання сонячних батарей і їх площа. Можливо, потребное кількість батарей для видобутку сонячної енергії просто не помістяться на даху вашого будинку, і вам доведеться шукати додаткові джерела енергії.

165235ade1b80bad1a7b2e10e510049d Сонячні батареї для опалення будинку

креслення колектора

У будь-якому випадку – система з енергопостачанням від сонячної енергії повинна мати резервне джерело живлення, що дозволить вам не залежати від примх погода.

Аналогічний підхід необхідно застосувати і при проектуванні сонячних систем опалення. Виробники зазвичай вказують можливість сонячних опалювальних колекторів по роботі в певних температурних умовах. Не варто нехтувати цими відомостями. І знову ж таки – на випадок довгої похмурої зимової негоди ваш будинок повинен бути обладнаний альтернативним джерелом теплопостачання – це може бути будь-опалювальний котел на ваш вибір, починаючи від традиційної російської кам’яної печі на дрова, закінчуючи новомодними електричними бойлерами.

При розумному поєднанні нововведень у сфері теплопостачання і традиційного, перевіреного часом підходу ви зможете повною мірою насолодитися всіма перевагами сонячної енергії, отриманий нами зовсім безкоштовно.


лента новостей 

День Святого Валентина
Подробнее2017-02-11 15:58:55


Підсумки ярмарки-продаж альтернативного опалення «ОБЕРИ свою енергоНЕЗАЛЕЖНІСТЬ!» 22-23.08.15р.
Подробнее2015-08-25 17:03:25


Підсумки акції День народження Технокарпат
Подробнее2015-07-09 09:55:28акции 

Новорічний ярмарок 2016
Подробнее2016-12-29 13:59:55


День Св. Миколая
Подробнее2015-12-15 16:08:01


Офіційні умови Ярмарки-продаж альтернативного опалення «ОБЕРИ свою енергоНЕЗАЛЕЖНІСТЬ» в Т.Ц. «ТехноКарпати»
Подробнее2015-08-12 13:06:06 
Украина, Закарпатская обл.,
г. Мукачево, ул. Кооперативная, 46,
e-mail: office@tehnokarpaty.com.ua,
тел.: (03131) 37-337, ТЦ "ТехноКарпаты"
График работы:
Пн-Пт: 8:30 - 18:00
Сб:       8:30 - 17:00
Нд:       9:00 - 15:00

Главная
Компания
Новости и акции
Услуги и сервис
Кредиты

Советы и обзоры
Партнёрам
Дисконт
Контакты
Старая версия сайта   
© 2010-2012 Интернет-магазин tehnokarpaty.com.ua. Все права защищены